Új taggal, az Újfehértói meggypálinkával bővült az eredetvédett pálinkák köre. A Magyar Szabadalmi Hivatal 2007. május 7-i visszaható hatállyal lajstromozta a földrajzi árujelzők között az Újfehértói meggypálinkát. Az “Újfehértói” eredetmegjelöléssel ellátott meggypálinka előállításához kizárólag az Újfehértói fürtös és a Debreceni bőtermő fajták használhatók.
A rendkívül ízletes Újfehértói Meggypálinkához az alábbi fajtákat használják fel:
Debreceni bőtermő:
Eredetvédett pálinkákÉrési idő: június vége – július eleje. Tiszántúli fajták. Nagyon hasonlítanak egymáshoz. Gyümölcs mérete középnagy, vagy nagy. Tömege 6-7 gr. Színe éretten bordópiros, húsa félkemény, árnyalatnyival édesebb, mint a többi fajta. Kiváló termőképesség és termésbiztonságú fajtaként lett minősítve. Termőkorban rendszeres ritkító metszést igényel. Az érési időszak megnyújtására alkalmas, a ‘Pándi meggy’ – nél eredményesebben termeszthető, terjedőben lévő többcélú árufajta.
Újfehértói Meggy:
Eredetvédett pálinkákÉrési ideje június vége július eleje. A gyümölcs mérete középnagy, vagy nagy. Színe éretten bordópiros, húsa savas-édes. Kiváló termőképesség és termésbiztonságú fajtaként lett minősítve. Termőkorban rendszeres ritkító metszést igényel. Az érési időszak megnyújtására alkalmas, a ‘Pándi meggy’ – nél eredményesebben termeszthető, terjedőben lévő többcélú árufajta.
Kapcsolódó cikkek:
-
A Nagykunsági szilvapálinka uniós oltalmat kapott
-
A napokban a „Nagykörűi cseresznyepálinka” is eredetvédett lett idehaza
-
Kecskeméti barackpálinka készítéséről általában
-
Göcseji Körtepálinka készítéséről általában
-
Békési Szilvapálinka készítéséről általában